قیمت طلا
مخالفت سکه با دلار !
دسامبر 23, 2019
تست موفقیت آمیز قطع اینترنت در روسیه
دسامبر 25, 2019

 

#واردات کامیون های کارکرده اروپایی

 

دبیر انجمن کامیون داران کشور گفت: طبق دستور وزیر راه و شهرسازی واردات کامیون‌ های دسته دوم اروپایی با کارکرد سه ساله ابلاغ شده، اما هنوز به مرحله اجرایی نرسیده است.

احمد کریمی دبیر انجمن کامیون داران کشور با بیان اینکه موضوع نوسازی ناوگان حمل‌ونقل جاده‌ای به ویژه در بخش بار در دستور کار دولت و وزارت راه و شهر سازی قرار گرفته است، گفت: طبق دستوری که وزیر راه و شهرسازی ابلاغ کرده است . برای نوسازی ناوگان جاده‌ ای کامیون‌ هایی تا سه سال کارکرد اروپایی وارد کشور می‌شوند، اما هنوز به مرحله اجرایی نرسیده و آیین نامه‌ های آن ابلاغ نشده است.

 

کریمی با اشاره به اینکه تعداد ناوگان‌های فرسوده جاده‌ای بسیار زیاد شده است، اظهار کرد: ورود ناوگان دسته دوم برای جبران فرسودگی این حوزه مشکلی از این حوزه‌ها را برطرف نمی‌کند و باعث افزایش تعداد ناوگان‌های فرسوده می‌شود.

 

 

حمل و نقل جاده ای

 

 

دبیر انجمن کامیون داران کشور یادآور شد: با توجه به شرایط سنگین تحریم‌ها و اجازه ندادن ورود قطعات و یا خودرو‌ها ورود ناوگان اروپایی دسته دوم شاید مفید باشد که البته امیدواریم دولت هرچه سریع‌تر این آیین نامه را به مرحله اجرایی برساند. او با اشاره به اینکه متأسفانه خودروسازان و وزارت صنعت در نوسازی و ساخت قطعات کامیون‌ها همکار‌ی‌های لازم را انجام نمی‌دهند، اظهار کرد: در طول چند سال گذشته خودروسازان هر بار به بهانه‌های مختلف مشکلات بسیار زیادی برای این حوزه جهت نوسازی ناوگان ایجاد می‌کنند، اما باید متأسفانه در این بخش سازمان راهداری نه تنها پیگیر مشکلات نیست بلکه نوسازی این ناوگان را هم به فراموشی سپرده است.

دبیر انجمن کامیون داران کشور ادامه داد: در یکی دو سال گذشته نرخ یک کامیون ۷۰۰ میلیون تومان بود، اما هم اکنون نرخ آن به بیش از ۲ میلیارد تومان رسیده است.

او با اشاره به اینکه متأُسفانه در واردات کامیون به کاربری‌های آنها توجهی نشده است، گفت: در بخش جابه‌جایی و حمل بار ما به کامیون‌های یخچال دار و یا کانتینری نیاز شدیدی داریم، اما در حوزه واردات چنین کامیون‌ هایی کمتر وارد کشور می‌شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *