خطر تامین مواداولیه
دسامبر 22, 2019
واردات کامیون های کارکرده اروپایی
دسامبر 24, 2019

 

#مخالفت سکه بادلار

 

نرخ دلار پس از عبور از یک دوره پرنوسان که تا 14 هزار تومان هم رسید درچند روز اخیرنوسانات محدود را پشت سر میگذارند. دراین شرایط آینده دلار از سوی نوسان گیران چطور پیش بینی میشود؟

 

نرخ دلار ساعت 16 یکشنبه به 13 هزار و 180تومان رسید. دلار  که در  ابتدای معاملات تا سطح 13 هزار و 400 تومان رشدکرده بود،در ادامه عقب نشینی و به رشد 0.2 درصدی بسنده کرد. ازاین رو برخی از فعالان چنین نرخی را بعنوان سطح مقاومتی دلارشناختند. کارشناسان یکی از عوامل افزایشی در بازار ارز را افزایش فعالیت نوسان گیران میدانند. نوسان گیران در تلاشند در آخرین روزهایی که بازار تحت تاثیرتقاضای تجاری آخر سال میلادی قراردارد. نرخ ارز را تا جای ممکن افزایش دهند، به این ترتیب چنین افرادی خواهندتوانست ارز خود را در قیمت های بالاتر به فروش برسانند. تداوم جوسازی ها پیرامون FATF هم در التهاب این روزهای بازار ارز موثر بوده است.

 

 

نرخ دلار

 

هر سکه طرح جدید ساعت 16 روز گذشته به نرخ 4 میلیون و 540 هزار تومان معامله شد . یکشنبه سکه بازان به رشد نرخ ارز توجه چندانی نشان ندادند و نرخ این فلز گرانبها با افت 10تومانی (معادل 0.2 درصد)مواجه شد. البته پیشرفت در روند توافق تجاری آمریکا و چین منجر به کاهش نرخ اونس طلای جهانی در آخرین معاملات این بازار شد. با وجود این ، در آخرین نظر سنجی کیتکو 53 درصد تحلیلگران صعود،41 درصد خنثی بودن و تنها 6 درصد نزول بهای اونس را برای هفته کریسمسی پیش رو پیش بینی کردند. برخی کارشناسان عنوان میکنند ، در روزهای پایانی سال میلادی عده ای به فروش سهام خود میپردازند که  این مسئله میتواند از نرخ طلا حمایت هرچند اندکی به عمل آورد.