لوله مبلی بهنیا
لیست قیمت لوله مبلی ساب
آگوست 24, 2020
قیمت لوله مبلی
قیمت لوله مبلی
آگوست 25, 2020

امروزه نیاز به استفاده از مقاطعی با مقاومت بالا که در عین حال سبک نیز باشند در صنعت فولاد در حال افزایش است.از این رو در گروه فروش بهنیا تمرکز خاصی بر فروش لوله مبلی وجود دارد.

نام لوله مبلی از کجا می آید؟

لوله مبلی که به لوله سبک یا لوله روغنی هم معروف است، لوله‌ای است که از ورق روغنی (ورق نورد سرد)تولید می‌شود و بجهت کاربرد اولیه آن در صنعت مبلمان، از قدیم به لوله مبلی معروف شد.

لوله مبلی یکی از پرکاربردترین محصولات بازار لوله و پروفیل است که بدلیل مقاومت عالی، استفاده گسترده‌ای در صنایع خودروسازی، مبلمان و صندلی، اگزوز، کانکس و کانتینر، دوچرخه سازی، لوازم خانگی و … دارد.

ویژگیهای لوله مبلی

1-دقت ابعادی مطلوب در قطر و ضخامت
2-جوش پذیری
3-فرم پذیری عالی در فرآیندهای خم کاری و کشش
4-کیفیت سطحی مطلوب
5-قابلیت آبکاری
6-قابلیت کشش سرد

لوله مبلی

لوله مبلی

بطور معمول قیمت لوله مبلی در واحد وزن اعلام می‌گردد، که این قیمت وابسته به عواملی همچون قیمت جهانی ورق نورد سرد، قیمت ارز، تعرفه گمرکی، هزینه‌ انرژی برای کارخانه ها و رونق بازار است. گرچه قیمت لوله سبک (لوله مبلی) در واحد وزن کمی از لوله سنگین (ضخامت 2 از ورق سیاه) بالاتر است. ولی به دلیل ضخامت و وزن پایین‌تر، هزینه واحد طول آنها از لوله‌های دیگر کمتر است. این ویژگی، لوله مبلی را برای صنایع مختلف جذاب نموده است.

کاربرد لوله مبلی در صنعت

امروزه کاربرد این محصولات در صنعت رو به افزایش است که علت عمده آن را می توان مقاومت بالا و حد تحمل بار این لوله در عین دارا بودن وزن پایین می باشد. از جمله کاربرد این محصول در صنایع مختلف می توان به موارد زیر اشاره کرد:

صنعت هوایی

لوازم خانگی

اتومبیل سازی

موتور سیکلت

گلخانه

تولید مبلمان

این موارد کاربردهای عمده ی لوله مبلی می باشد لیکن کاربردهای بسیار متنوع دیگری برای لوله سبک وجود دارد که صنایع مختلف از آن در بخشهای مختلف تولید بهره می گیرند.

پروفیل سبک ساب

فرآیند تولید لوله مبلی

کشش سرد ، یکی از مهمترین روش های تولید لوله های مبلی یا سبک می باشد. همان طور که عنوان شد، این لوله ها، قابلیت کشش و خم پذیری را دارا می باشند. در روش کشش، مقاطع لوله را با عبور از قالب هایی خاص، تغییر می دهند. به این قالب ها اصطلاحاً دوزه کشش گفته می شود.

در این روش ابتدا قالبی به نام دوزه ساخته میشود که سوراخ داخلی آن به شکل مقطع درخواستی است و سپس لوله ها ابتدا سرکوبی شده و سپس بوسیله دستگاه کشش از این قالب عبور داده میشود و این باعث تغییر مقطع لوله یا پروفیل میگردد .

نکته مهم اینکه عمل کشش جزو فرآیندهای سردکاری محسوب میشود و در نتیجه مقاومت خمشی لوله مبلی یا پروفیل را بالا میبرد. از این رو گاهی لازم است جهت رسیدن به خواص مطلوب قطعه از عملیات حرارتی به عنوان فرآیند مکمل استفاده شود .

در صنعت کشش سرد در قیاس با فرآیند های دیگر قالب دادن به مقاطع می توان ویژگی هایی را بر شمرد:

1- کیفیت سطحی عالی
2- گوشه های دقیق
3- دقت ابعادی مطلوب
4- کاهش هزینه های تولید
5- مصرف انرژی کمتر
6- تولید سریعتر در زمان کمتر

از دیگر روش های متداول تولید لوله های بدون درز و سبک عبارتند از :

• روش نورد پیلگر
• روش نورد فشاري
• روش نورد بر روي کلاهک
• روش نورد پیوسته با مندرل
• روش نورد بدون استفاده از مندرل

گروه فروش بهنیا، بزرگترین و قویترین فروشنده لوله مبلی در ایران، نماینده انحصاری فروش لوله مبلی ساب محصولی از گروه کارخانجات هفت الماس، آمادگی دارد نیاز خاص شما به انواع لوله سبک یا روغنی را تامین نماید. محصولات ما بعنوان لیدر محصولات فولادی سبک در بازار، نیاز خط تولید شما را در بالاترین درجه ی کیفی، برطرف می نماید.

این اطمینان به شما داده می شود که با انتخاب گروه فروش بهنیا بعنوان تامین کننده، نیاز شما به تامین کننده ها مختلف،قیمتهای متنوع و محصولات گوناگون، یکبار برای همیشه مرتفع می گردد.

تلفن فروش: 62719

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *