احداث بزرگترین کارخانه تولید فولاد ضدزنگ کشور
دسامبر 16, 2019
نبشی چیست؟
دسامبر 18, 2019
Show all

صعود جهانی قیمت طلا بدلیل شرایط سیاسی

 

#صعود جهانی قیمت طلا بدلیل شرایط سیاسی

 

شرکت گروه گلدمن ساکس اعلام کرده سرمایه گذاران باید منابع اوراق قرضه بلند مدت خود را با خرید طلا متنوع ساخته وتقاضای ترس محور از این  فلز گرانبها را دلیل این سرمایه گذاری عنوان کرده اند.

طلا نمیتواند جایگزین کامل اوراق عرضه دولتی باشد، اما توزیع دوباره بخشی از اوراق عادی بهادار میتواند به قوت خود ادامه یابد.

 

قیمت طلا

این فلز گرانبها در ماه سپتامبر به بالاترین قیمت خود در شش ساله اخیر رسید، چرا که بانک مرکزی آمریکا با کاهش هزینه‌های استقراض و مجموع بدهی‌ های بازده کمتر از صفر به رکورد ۱۷ تریلیون دلار موجب تقویت درخواست طلا که بدون بهره نیز بود، شد.بر اساس داده‌ های منتشر شده از سوی دولت آمریکا در روز جمعه، صندوق حمایت و باقی محتکران بزرگ در این باره شرط‌ های صعودی خود را بر روی این فلز گرانبها تا ۸.۹ درصد در هفته منتهی به سوم دسامبر افزایش دادند؛ بر این اساس رقم موجود بزرگترین رقم از اواخر ماه سپتامبر تاکنون بوده است.

گفتنی است قیمت طلا در دوران اوج خود ناگهان دچار کاهش بیش از ۶ درصدی شد و در نهایت در روز جمعه به قیمت ۱۴۶۰.۱۷ دلار به فروش رسید.در حالی که گلدمن اعلام کرده اصلاحات قیمت شمش فضای بیشتری برای اجرایی شدن دارد، اما همچنان بر این باور است که قیمت طلا در سال آینده به ۱۶۰۰ دلار صعود خواهد کرد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *