لوله گالوانیزه برق
از لوله برق چه میدانید
جولای 10, 2019
ریشه پروفیل از کجاست؟
جولای 10, 2019

خانواده بزرگ لوله برق

#لوله های #برق با توجه به نوع #جنس#روش-اتصال#ویژگی-های #الکتریکی و #مکانیکی ، #قابلیت-انعطاف #مقاومت در برابر #حرارت و #آتش و#حفاظت در برابر اثرات عوامل خارجی طبقه بندی می شوند.

لوله برق کاندوییت فلزی

 لوله برق #کاندوئیت-فلزی از جنس #آهن بوده و قابلیت #تحمل-فشار-بالا و #عدم-تا-شدن و #له-شدن را می توان از قابلیت های لوله برق کاندوئیت فلزی نام برد و از #معایب لوله برق فلزی می توان از #عدم-عایق-بودن آن در برابر جریان برق نام برد.

لوله برق پی وی سی

لوله برق #پی-وی-سی از جنس #پلاستیک-سخت به اضافه #نرم-کننده ها و #روان-کننده ها می باشد که به نسبت لوله برق فلزی دارای وزن #سبک تر و #عایق بودن و #ارزانتر بودن آن نام برد.

لوله برق پی وی سی #غیر-قابل-اشتعال بوده و در صنعت #ساختمان کاربرد بسیار بالایی دارد.

لوله برق گالوانیزه سرد

لوله برق #گالوانیزه-سرد یا #فابریک از جنس فلز بوده و کاربرد آن بیشتر در مناطق سر پوشیده و فضای داخلی سازه ها می باشد به دلیل فابریک بودن لوله برق گالوانیزه سرد در مناطق مرطوب و خارجی زنگ می زند.

لوله برق گالوانیزه گرم

لوله برق #گالوانیزه-گرم یا #آب-کاری از جنس فلز بوده و کاربرد آن در مناطق #سر-باز و #فضای #خارجی-سازه ها می باشد.این لوله برق در#کوره آب کاری شده و در مناطق خارجی و

مرطوب رطوبت را به خود جذب نمی کند.

لوله برق پلی آمید

#لوله-برق-پلی-آمید از جنس #پلاستیک-نرم بوده و در حال حاضر 65% در ساختمان ها و سازه ها ی سبک کاربرد دارد.لوله برق پلی آمید بسیار سبک و قابل انعطاف و از نظر قیمتی از تمامی لوله برق موجود در بازار #پایین تر است.از معایب این لوله میتوان شعله ور شدن آن را ذکر کرد.

لوله برق پلی اتیلن

لوله برق پلی اتیلن از جنس پلاستیک نرم بود و به نسبت بقیه لوله برق های موجود قابلیت انعطاف و استحکام بالایی را دارد.از لحاظ قیمتی بالاتر از لوله های پی وی سی میباشند.

لوله برق خرطومی پلاستیکی

لوله برق خرطومی پلاستیکی برای عبور سیم برق بر روی دیواره های سازه استفاده میشود. لوله برق خرطومی قابلیت #انعطاف-پذیری-بالایی را دارد وبه تمامی #زاویه ها #خم می شود.جنس این لوله از پی وی سی می باشد و #غیر-قابل-اشتعال می باشد.

لوله برق خرطومی فلزی

#لوله-برق-خرطومی-فلزی برای عبور سیم برق در #تابلوهای-صنعتی و #دیواره های خارجی کاربرد دارد.جنس این لوله برق از پی وی سی به همراه #سیم-مفتولی برای بالا بردن مقاوت لوله و استحکام بیشتر می باشد.

لوله برق خرطومی پلی آمید

لوله برق #خرطومی-پلی-آمید برای عبور سیم برق بر روی #دیواره-های-سازه استفاده می شود. لوله برق خرطومی پلی آمید  قابلیت #انعطاف-پذیری بالایی را دارد و به تمامی زاویه ها خم میشود.

جنس این لوله از پلی آمید میباشد و #قابل-اشتعال می باشد.از لحاظ #قیمتی 4/1 لوله برق خرطومی پی وی سی میباشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *