خط لوله انتقال نفت و گاز
راه اندازی خط لوله در چین
دسامبر 12, 2019
چشم‌انداز ۲۰ میلیارد دلاری
دسامبر 15, 2019

 

#بازار آهن خسته از طغیان قیمت ها

به تحلیل کارشناسان از وضعیت #بازار آهن ،طی هفته جاری با توجه به شرایط پیش رو میتوان شاهد توقف روند صعودی قیمت ها و بازگشت آهسته قیمت ها به سطح واقعی خود باشیم. گزارشات از روند هفته گذشته حاکی از این است که احتمال افزایش قیمت نرخ پایه برای محصول نهایی مقاطع طویل فولادی همچون میلگرد در بورس کالا بوده است.

 

اگر همین وضعیت و همین جو که برآورد شد حاکم بر بازار در هفته جاری باشد ،می توان کاهش حداقل ۱۰۰ تومانی در نرخ پایانی رقابتی معاملات میلگرد آجدار در بورس کالا نسبت به بیشینه نرخ رقابتی هفته گذشته محرز و تا حد زیادی قابل پیش بینی می باشد. از عوامل نابه سامانی قیمت ها در بازار آهن روند التهابی بازار ارز بوده است از این حیث باید منتظر ماند و دید که ایا عرضه های داخلی شامل مواد اولیه یا محصول نهایی در بورس کالا به منظور حفظ قیمتهای فعلی کاهش پیدا خواهد کرد و یا اینکه بازی نرخ ارز مجددا روند نزولی را طی خواهد نمود یا خیر؟

 

انچه که از شواهد و قرائن برمی‌اید فعلا و برخلاف یکی دو هفته‌ ای که گذشت، روندها از جمله مهم ترین انها روند نرخ ارز و همچنین روند ارام معاملات شمش صادراتی به نفع مصرف کننده نهایی در بازار داخلی تغییر مسیر داده است. برای همین امر کارشناسان آهن پرایس بارها تاکید کرده اند که در شرایط ملتهب بازار از اقدام برای خرید هیجانی خودداری نموده و اندکی صبر پیشه کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *